Základní škola Neratovice,
28. října 1157, okres Mělník
EVROPSKÝ DEN JAZYKŮ – CELOŠKOLNÍ PROJEKT „WHAT COUNTRY AM I FROM?“

EVROPSKÝ DEN JAZYKŮ – CELOŠKOLNÍ PROJEKT „WHAT COUNTRY AM I FROM?“

Naše škola podporuje rozvoj jazykového vzdělávání a tradičně se zapojuje do oslav EDJ. Tento rok jsme náš celoškolní projekt pojmenovali What country am I from? / Z jaké země pocházím? Úkolem třídy bylo vyzdobit dveře postavou vystřiženou z papíru, která by měla reprezentovat vylosovaný stát. Na dveřích tak najdeme postavy oblečené do národních krojů nebo známé osobnosti ze světa sportu, kultury a umění. Nechybí základní slovní zásoba a každodenní fráze v jazyce vylosované země.

Dne 24.11.2022 se konal florbalový turnaj smíšených družstev 4. a 5. tříd. Naše škola se umístila na skvělém 1. místě.

V úterý 22.11. jsme vyrazili na cestu za pokladem. V městské knihovně nás přivítal skřítek František, který pro nás připravil sedm různých úkolů. Za každý splněný úkol jsme dostali razítko s písmenkem. Nakonec jsme vyluštili tajenku, která nás dovedla k pokladu – naší nové knížce na čtení.

Dne 23.11. se členové Klubu mladého diváka opět vydali do divadla, tentokrát do Prahy.