Základní škola Neratovice,
28. října 1157, okres Mělník
Krajské finále – McDonald´s Cup

Krajské finále – McDonald´s Cup

Žáci 1. stupně se v letošním roce zúčastnili prestižního fotbalového turnaje McDonald´s Cup. Po postupu z okresního kola se 12. 5. 2023 na fotbalovém stadionu v Neratovicích konalo krajské finále. Do krajského finále se probojovalo 6 škol a hrálo se systémem každý s každým. Naši žáci vyhráli 4 zápasy z 5, nestačili pouze na ZŠ Kolín, proti které prohráli těsným výsledkem 5:4.

To se ukázalo jako rozhodující pro vývoj celkového umístění, protože ZŠ Kolín také jednou prohrála, ale jelikož jsme měli horší vzájemný zápas, tak do celorepublikového finále, které se koná na konci května v Uherském Hradišti, postoupila právě ZŠ Kolín.

Nicméně naši talentovaní žáci se umístili na úžasném 2. místě! Za vzornou reprezentaci školy děkujeme žákům: Pavel Šťastný, Lukáš Krejčí, Matěj Novotný, Antonín Maxmilián Hemerle, Robin Placzek, Jan Hádek, Patrik Fišer, Jiří Mlch, Vojtěch Kolář, Jáchym Matalík a Nela Syslová.

V úterý 6.6. si žáci ze tříd  5.A a 5.B udělali výlet do  IQLANDIE v Liberci. Zde na ně čekalo 11 expozic, včetně letošní novinky MatematiUm, celkem přes 400 interaktivních exponátů. Obrovsky u nich zabodovaly expozice Vodní svět, Živly, Člověk a Smysly, Kosmo, GEO, ale kromě dalších i oblíbená science show. Všichni si to maximálně užili a slíbili si, že se sem určitě opět vrátí.

Dne 31. 5. 2023 se konala na naší škole již tradiční a oblíbená řečnická soutěž.

Poznávání živých obojživelníků, rozlišování samečků od samiček, lovení bezobratlých živočichů v byškovickém rybníčku, zkoumání pomocí mikroskopů. To vše nám zprostředkovala  paní Holubová – zkušená přírodovědkyně, na pondělním venkovním projektu, který se dětem velice líbil.