Základní škola Neratovice,
28. října 1157, okres Mělník
Soutěže v atletice

Soutěže v atletice

Ve dnech 10. a 17. května 2023 se konala na neratovickém stadiónu okresní kola v kategorii starších žáků v Atletickém čtyřboji a v Poháru rozhlasu.

Naši žáci podávali velmi dobré výkony, a přestože jsme měli v našich týmech jen jednu atletku a jednoho atleta,  v celkových součtech jsme se ve velké konkurenci umístili třikrát těsně za medailovými příčkami. Starší žákyně se umístily v Atletickém čtyřboji na čtvrtém místě a starší žáci skončili šestí. Naše družstvo dívek a chlapců soutěžilo v sestavě: Alice Trédlová, Eliška Rychtrmocová, Johana Masáková, Bára Rosyvková, Anna Figallová, Jan Husar, Artem Starokožko, Matěj Míka, Tomáš Neuman a Adam Fábera.

Starší žákyně se umístily v Poháru rozhlasu na pěkném třetím místě a starší žáci skončili šestí. Naše družstvo chlapců a dívek soutěžilo v sestavě: Alice Trédlová, Luisa Tvrdá, Eliška Rychtrmocová, Vanesa Žežulková, Bára Rosyvková, Anna Figallová, Adéla Smolíková, Sarah Issiridir, Jan Husar, Lukáš Kršmaru, Tomáš Neuman, Adam Fábera, Dominik Jistebnický, Tadeáš Lovíšek, Jan Lhota a Rudolf Krátký. Všem žákům děkujeme a gratulujeme k pěkným výkonům.

V úterý 6.6. si žáci ze tříd  5.A a 5.B udělali výlet do  IQLANDIE v Liberci. Zde na ně čekalo 11 expozic, včetně letošní novinky MatematiUm, celkem přes 400 interaktivních exponátů. Obrovsky u nich zabodovaly expozice Vodní svět, Živly, Člověk a Smysly, Kosmo, GEO, ale kromě dalších i oblíbená science show. Všichni si to maximálně užili a slíbili si, že se sem určitě opět vrátí.

Dne 31. 5. 2023 se konala na naší škole již tradiční a oblíbená řečnická soutěž.

Poznávání živých obojživelníků, rozlišování samečků od samiček, lovení bezobratlých živočichů v byškovickém rybníčku, zkoumání pomocí mikroskopů. To vše nám zprostředkovala  paní Holubová – zkušená přírodovědkyně, na pondělním venkovním projektu, který se dětem velice líbil.