Základní škola Neratovice,
28. října 1157, okres Mělník
Všechny projekty si užíváme

Všechny projekty si užíváme

Děti z 5.B si s chutí užily i další část projektu Hrdá škola, v němž šlo o to, zvelebit některou část v naší škole. S chutí se pustily do kreslení obrázků pro školní jídelnu, která se jim zdála dost nevýrazná. Potom si vyzdobily chodbu u své učebny, kde použily výrobky zhotovené v projektu Krásy a taje Polabí.

V úterý 6.6. si žáci ze tříd  5.A a 5.B udělali výlet do  IQLANDIE v Liberci. Zde na ně čekalo 11 expozic, včetně letošní novinky MatematiUm, celkem přes 400 interaktivních exponátů. Obrovsky u nich zabodovaly expozice Vodní svět, Živly, Člověk a Smysly, Kosmo, GEO, ale kromě dalších i oblíbená science show. Všichni si to maximálně užili a slíbili si, že se sem určitě opět vrátí.

Dne 31. 5. 2023 se konala na naší škole již tradiční a oblíbená řečnická soutěž.

Poznávání živých obojživelníků, rozlišování samečků od samiček, lovení bezobratlých živočichů v byškovickém rybníčku, zkoumání pomocí mikroskopů. To vše nám zprostředkovala  paní Holubová – zkušená přírodovědkyně, na pondělním venkovním projektu, který se dětem velice líbil.