28. října 1157, okres Mělník
Okresní kolo ve volejbale

Dne 14. května 2024 se konalo v Neratovicích okresní kolo ve volejbale.

Celkem se zúčastnilo 8 škol.

V prvním zápase proti ZŠ Gen. Klapálka z Kralup nad Vltavou jsme ve vyrovnaném utkání prohráli až ve třetím rozhodujícím zkráceném setu. Tato prohra nám připravila horké chvilky, neboť jsme si už nemohli dovolit znovu klopýtnout.

Ve druhém zápase jsme porazili 2:0 ZŠ M. Plesingera – Božinova Neratovice a ve třetím zápase 2:0 Gymnázium J. Palacha Mělník.

Tyto dvě důležité výhry nás posunuly z druhého místa ve skupině do semifinále, kde jsme nastoupili proti vítězům z druhé skupiny ZŠ J. Seiferta Mělník.

Ve velmi napínavém zápase, kde rozhodoval každý bod, jsme po skvělém týmovém výkonu v koncovce třetího zkráceného setu svého soupeře udolali.

Díky této výhře jsme se mohli utkat ve finále se ZŠ Veltrusy, která si v semifinále poradila s naším jediným přemožitelem ZŠ Gen. Klapálka z Kralup nad Vltavou.

Finále bylo velmi napínavé, plné zvratů a vynikajících volejbalových momentů.

Obě školy se přetahovaly o každý bod a rozhodovaly maličkosti. Po prvním prohraném setu jsme druhý set vyhráli a čekala nás nervy drásající koncovka, ve které jsme prohrávali 14:11, a soupeřům stačilo uhrát jeden bod. Naše žákyně se vypjaly k úžasnému výkonu, stav otočily na 14:16 a tím vybojovaly vynikající vítězství v celém turnaji a postup do Krajského kola.

Naše žákyně zaslouží velkou pochvalu za předvedené výkony v těžké konkurenci, za bojovnost, psychickou odolnost a týmovou spolupráci.

Družstvo dívek hrálo ve složení: Kateřina Šťastná, Amálie Rychtrmocová, Eliška Rychtrmocová, Sarah Issiridir, Ema Nedvědová, Andrea Kratochvílová a Eliška Ščuryová.

Pro získání více informací nebo prohlédnutí fotografií si kliknutím na tlačítko Číst více zobrazte celou aktualitu.